autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Auta z alpejskiego kraju
Samochody

Auta z alpejskiego kraju

Przez ostatnie lata zauważamy rosnące zainteresowanie naszych rodaków ściąganiem samochodów z zagranicy. Przeważnie importujemy pojazdy z Zachodu. Najwięcej z nich pochodzi z kraju zachodniego sąsiada, na co wpływ ma jego bliskość geograficzna, a także bogaty rynek motoryzacyjny. Przy czym coraz chętniej kierujemy swą uwagę także w stronę nieco odleglejszych terytoriów – na przykład Szwajcarii. W jaki sposób kupujemy auta, które stamtąd pochodzą?

Auta powypadkowe ze Szwajcarii z licytacji

Szwajcaria więc to nie tylko malowniczy kraj z Alpami, legendami o Wilhelmie Tellu, lecz także miejsce, z którego warto sprowadzać wehikuły. Przy czym trzeba od razu zauważyć, że nie wszystkie pojazdy nas interesują – lecz pewne szczególne. Chodzi mianowicie o te, które pochodzą z wypadków i są licytowane na aukcjach.Dlaczego akurat takie? Przede wszystkim chodzi o cenę. Raczej nie byłoby sensu importować nowych czy w pełni sprawnych używanych aut ze Szwajcarii. Byłoby to bowiem bardzo kosztowne. Auta tam są wszakże droższe, w końcu Szwajcarzy należą do majętnych ludzi. Stąd też interesują nas auta powypadkowe, które wystawiane są na licytacjach. Robią to firmy ubezpieczeniowe. W jaki sposób stają się posiadaczami tych wozów? Otóż nie zawsze opłaca im się ponosić koszty naprawy uszkodzonego auta klienta. Zamiast tego bardziej im się kalkuluje wypłacić mu odszkodowanie i przejąć pojazd. Wreszcie ląduje on na aukcji.

Trzeba zauważyć, że choć jest on uszkodzony, to wciąż przedstawia sobą wiele zalet. Pamiętamy przecież, że szwajcarskie drogi i autostrady są bardzo wysoko rozwinięte. Korzystają na tym kierowcy oraz ich samochody. Pojazdy te nawet po wieloletnim użytkowaniu wciąż mają zawieszenie i podzespoły w bardzo dobrym stanie. 

Jeżeli jesteśmy nimi zainteresowani, wtedy przeważnie udajemy się na stronę internetową polskiego pośrednika, który jest uprawniony do tego, by reprezentować swoich klientów na aukcjach samochodów w Szwajcarii. Wtedy też należy wziąć udział w licytacji wewnętrznej. Po przedstawieniu najlepszej oferty startujemy w kolejnej aukcji – tym razem tej właściwej, czyli organizowanej przez daną firmę ubezpieczeniową.

Decydując się na sprowadzenie samochodu ze Szwajcarii, powinniśmy pamiętać o szeregu formalności, które musimy spełniać w celu importu samochodu. Należy pamiętać przede wszystkim o uiszczeniu stosownych opłat – na przykład za cło, dotyczących tablic rejestracyjnych itd. Poza tym przeważnie decydujemy się opłacić firmę transportową, która dostarczy nam pojazd pod nasz dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *