Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Tanie przesyłki – na co zwrócić uwagę wybierając kuriera?

20 lipca 2021 przesyłki


W dzisiejszych czasach każdy miał styczność z przesyłkami. Zarówno z jednej strony jako odbiorca, a z drugiej strony jako nadawca. Większość ludzi kupuje przez internet, ale i coraz więcej osób sprzedaje w sieci swoje produkty lub wyprzedaje używane rzeczy, które nie są już potrzebne. Na rynku jest także dużo firm oferujących tanie przesyłki kurierskie. Ale jak wybrać dobrą firmę? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać firmę kurierską?

Wybór formy wysyłki nie jest prostą sprawą. Na rynku obecnych jest bardzo dużo firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie. Jeszcze kilka lat wstecz ludzie chodzili na pocztę i tam nadawali swoje paczki. Teraz nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby zamówić kuriera. A na co zwrócić uwagę wybierając firmę kurierską? Przede wszystkim należy przeczytać i zapoznać się z opiniami w internecie. Jest to pierwszy punkt zaczepienia. Oczywiście opinie należy traktować delikatnie z przymrużeniem oka. Bo zawsze znajdą się ludzie, którzy piszą tylko złe komentarze, które nie mają pokrycia w prawdzie. Ale jest to bardzo dobry punkt odniesienia. Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest czas realizacji zamówienia oraz cena. Wybierając firmę, należy oczywiście dokładnie zapoznać się z regulaminem świadczonych usług. Do jakiej kwoty przesyłka jest objęta gwarancją i od jakiej kwoty wartości towaru należy wykupić ubezpieczenie. Każdy punkt regulaminu powinien być przeczytany ze zrozumieniem, aby nie było potem niepotrzebnych nieporozumień.

Oferta dla firm i osób prywatnych

Firmy kurierskie posiadają zazwyczaj dwa rodzaje ofert. Jedna skierowana jest to osób sporadycznie korzystających usług, a druga to oferta skierowana do przedsiębiorców. Osoba fizyczna korzysta z kuriera kilka razy w roku, jeśli w ogóle. Dlatego cennik jest ustalony na nieco wyższym poziomie, niż cennik dla firm. Osoby prowadzące działalność mogą liczyć na preferencyjne warunki. Przede wszystkim każda firma, która zajmuje się sprzedażą wysyłkową podpisuje umowę z wybraną firmą kurierską. Obie strony wyznaczają dogodne godziny, w których kurier codziennie przyjeżdża i odbiera paczki. Całość jest sprawnie zorganizowana, ceny są naturalnie atrakcyjniejsze niż w przypadku osób prywatnych. Czas dostarczenia przesyłki jest także ściśle ustalony.

Opcja śledzenia przesyłki

Firmy oferujące usługi kurierskie na ich stronie internetowej dają możliwość monitorowania przesyłki. Wystarczy podać numer paczki i wpisać go w odpowiednim miejscu na stronie kuriera. Cała droga, jaką pokonuje przesyłka jest pokazana i klient może śledzić postępy, dzięki czemu wie, kiedy może spodziewać się paczki w domu. Wiele firm dodatkowo w dniu, w którym paczka ma zostać dostarczona, wysyła SMS lub dzwoni do odbiorcy, aby poinformować o dostarczeniu przesyłki. Nie zawsze ktoś jest w domu, więc jest to także fajna forma, aby umówić się z kurierem na dogodniejszą godzinę lub poprosić, aby sąsiad odebrał paczkę.

Ile kosztuje nadanie paczki przez firmę kurierską?

Ceny różnią się od siebie w zależności od firmy. Choć nie są to duże wahania, jednak każda firma kurierska ma swój cennik. Cena przesyłki zależy przede wszystkim od jej wymiarów oraz wagi. Najtańsze paczki można już wysyłać od około 10 złotych. Niektóre firmy robią co jakiś czas promocje, inne posiadają programy lojalnościowe. Wysyłając przesyłkę można dokupić dodatkowe ubezpieczenie, które gwarantuje zwrot kosztów towaru znajdującego się w paczce. Można skorzystać także z doręczenia przesyłki w określonych godzinach, w weekend lub święta, co oczywiście jest także dodatkowo płatne.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uszczelki do szyb
Jak Zabezpieczyć Pojazd
Salon z pewnymi używanymi Volkswagenami

Jesteś zainteresowany reklamą?