Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Odprysk na szybie – jak sobie z nim poradzić?

3 stycznia 2021


Jeżeli dostrzeżesz na karoserii swojego auta jakikolwiek, najmniejszy nawet odprysk, powinieneś jak najszybciej się nim zająć. Nie zwlekaj z tym, bo później może być tylko gorzej. Nawet niewielkie i teoretycznie mało znaczące odpryski potrafią w znaczącym stopniu obniżyć funkcjonalność każdego pojazdu. W większości przypadków nie zmuszają cię one jednak tak od razu do zakupu nowej szyby. Możesz sam sobie z nimi poradzić. Jak to zatem zrobić? Jak usunąć odprysk na szybie i zrobić to własnoręcznie?

Najpierw zdaj sobie sprawę z tego, że odpryski nie są tylko i wyłącznie wizualnymi defektami. Najgorsze w skutkach są oczywiście te, do których powstania dochodzi zwykle zimą. Skrajnie niskie temperatury powietrza negatywnie wpływają nawet na porządne materiały. Mogą więc je uszkadzać i spowodować, że ledwo dostrzegalny początkowo pajączek błyskawicznie przeradza się w pokaźnej wielkości odprysk. Jeżeli wtedy się nim nie zajmiesz, istnieje ryzyko, że szyba pęknie i rozpadnie się w drobny mak. Auto, które posiada tego rodzaju defekty, najprawdopodobniej nie będzie w stanie przejść przeglądu. Nierzadko nawet policjanci zwracają uwagę na odpryski. Jeżeli więc będziesz jeździć takim uszkodzonym autem, ryzykujesz otrzymaniem mandatu. A tego na pewno byś nie chciał.

Producenci artykułów motoryzacyjnych postanowili jednak zdecydowanie ułatwić życie kierowcom. Od wielu lat oferują im bowiem specjalistyczne zestawy naprawcze do szyb. Coś takiego koniecznie powinieneś mieć w swoim samochodzie. Zestawy nie są jakoś specjalnie drogie, a bywają naprawdę skuteczne, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich skorzystać. Drobne odpryski nie zmuszają się tak zupełnie od razu do wymiany całej szyby. Zanim więc tego dokonasz i nastawisz się na niemały wydatek, spróbuj poradzić sobie z defektami samodzielnie. Kup porządny zestaw znanej i polecanej marki. Zazwyczaj będzie się on składać z produktu wypełnionego specjalną żywicą, która ma świetne właściwości naprawcze. To dzięki niej odprysk na szybie zostanie błyskawicznie wypełniony gładką masą. Szyba zacznie wyglądać tak, jak gdyby nigdy nie została uszkodzona. Zmniejszysz też do minimum ryzyko jej pęknięcia.

Oczywiście podstawową zaletą takich zestawów naprawczych jest to, że każdy kierowca może z nich skorzystać samodzielnie. Dzięki nim samodzielnie przeprowadzisz każdą naprawę szyby. Nie będziesz musiał do nikogo się zgłaszać i sporo na tym zaoszczędzisz. No i przy okazji nauczysz się czegoś nowego. A takie umiejętności zawsze warto zyskać.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uszczelki do szyb
Jak Zabezpieczyć Pojazd
Salon z pewnymi używanymi Volkswagenami

Jesteś zainteresowany reklamą?