Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Bezproblemowy import z Chin? To możliwe!

22 września 2021 Bezproblemowy import z Chin - skorzystaj z usług pośrednika


Dla polskich przedsiębiorstw chińska kultura, język i rynek są czymś zupełnie obcym, bo mocno różnią się od europejskich realiów. Co jednak zrobić, jeśli chce się działać na arenie międzynarodowej i nawiązać kontakty biznesowe z chińskimi partnerami? Zrobienie tego osobiście może być dosyć problematyczne, dlatego warto pomyśleć nad znalezieniem pośrednika.

Bezpośredni, polski importer z Chin, dzięki znajomości tamtejszego rynku i doświadczenia w tym zakresie, jest w stanie zająć się wszystkim kompleksowo dla swojego klienta. Można liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo z zakresu importu z Chin, ale też na znalezienie dostawców, nadzorowanie produkcji i zorganizowanie transportu.

Co składa się na import z Chin?

Chiński rynek jest ogromny, więc samo znalezienie odpowiedniej fabryki, która zajmie się produkcją konkretnego rodzaju towarów, stanowi nie lada wyzwanie. Jeśli nie zna się języka chińskiego, to staje się to dużą trudnością. Trzeba pamiętać, że to dopiero początek, a na dalszych etapach będzie jeszcze bardziej pod górkę. W przypadku początkujących importerów nieobeznanych z chińską kulturą ani zwyczajami biznesowymi, importowanie z Państwa Środka jest ogromnym wyzwaniem. Nierzadko zdarza się, że całe przedsięwzięcie kończy się niepowodzeniem, pozostaje rozczarowanie i konieczność zmagania się ze stratami finansowymi.

Oczywiście można tego uniknąć, jeśli inwestor zapłaci prowizję pośrednikowi, który zajmie się dla niego obsługą importu i to od A do Z. W Polsce nie brakuje firm świadczących kompleksowe usługi w zakresie pośrednictwa w imporcie towarów z Chin. Importer może tylko pośredniczyć w transporcie lub zrealizować całe zlecenie od podstaw, zgodne z wytycznymi klienta. Dopilnuje produkcji, jakości, transportu. Wszystko zaczyna się od znalezienia chińskiej fabryki, mając na uwadze oferowaną jakość i koszty produkcji. Wiąże się to z koniecznością prowadzenia rozmów wstępnych z co najmniej kilkoma firmami chińskimi. Należy też skontrolować wybranego producenta pod kątem jego wiarygodności, bezpieczeństwa i jakości produkowanych towarów.

Co trzeba mieć na uwadze podczas sprowadzania towarów Chin?

Mając już wybraną firmę chińską, która jest w stanie zająć się realizacją zamówienia na korzystnych dla klienta warunkach, trzeba przed podpisaniem umowy dokładnie zweryfikować producenta i przeprowadzić audyt fabryki. Wiarygodność danego podmiotu można szybko zweryfikować, sprawdzając ja w oficjalnym rejestrze firm w Chinach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie można przeglądać chińskich stron z pomocą wyszukiwarki Google, jest to po prostu niemożliwe. Chińskie wyszukiwarki działają na zasadach zupełnie innych algorytmów.

Kolejnym problemem jest to, że wszystko wyświetla się w języku chińskim, więc bez jego znajomości można zapomnieć o odczytaniu chociażby pojedynczego wyrazu. Firma chińska powinna zostać sprawdzona nie tylko od strony prawnej, ale też fizycznej. Dotyczy to stanu budynku fabryki i warunków pracy. Wszystko to można zweryfikować wyłącznie podczas osobistej kontroli.

Kolejną kwestią jest kontrola towaru w Chinach: produkcyjna, poprodukcyjna i dotycząca załadunku towarów z Chin. Jeśli chce się uniknąć otrzymania towaru niezgodnego z umową, to wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone jeszcze przed jego wysłaniem. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie osobiste doglądanie załadunku kontenera, bo ostrożności nigdy za wiele. Zweryfikować trzeba zarówno jakość towarów, jak i ilość. Powinno się też otworzyć kilka losowo wybranych kartonów. Łatwo się domyślić, że wręcz niemożliwe jest dopilnowanie tego wszystkiego na odległość. Trzeba mieć sprawdzoną osobę, która zajmie się tym w imieniu klienta, dlatego polski pośrednik będzie idealną opcją.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gdzie kupować winiety
historia pojazdu
Bezproblemowy import z Chin - skorzystaj z usług pośrednika

Jesteś zainteresowany reklamą?