autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Boroskopy i endoskopy
Motoryzacja

Boroskopy i endoskopy dla branży motoryzacyjnej

Boroskop jest aparatem, który umożliwia zbadanie ciężko dostępnych miejsc, które dodatkowo są słabo oświetlone. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia możliwa jest dokładna obserwacja określonych elementów wybranego obiektu. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zbadać usterkę w podwoziu samochodu.

Boroskopy

W skład boroskopu wchodzi wodoszczelna głowica, która za pomocą węża jest połączona ze specjalnym monitorem. Kamery inspekcyjne również są określane mianem boroskopów. W sprzedaży są dostępne boroskopy półsztywne oraz sztywne. Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz potrzeb. Trzeba pamiętać, że robocza długość urządzenia także może być dostosowana do danego zlecenia. Najlepiej kupować produkty posiadające wytrzymałą konstrukcję oraz doskonałą precyzję, które są stworzone z materiałów wysokiej jakości. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że można zmieniać rodzaj średnicy, dzięki czemu boroskop jest w stanie wykonać inspekcję nawet bardzo małych otworów.

Do badania elementów nadwozia oraz silników najlepiej nadają się boroskopy przemysłowe, które są przeznaczone dla branży motoryzacyjnej. Możliwość regulowania długości sprawia, że urządzenia są niezwykle uniwersalne. Rurka o średnicy kilkunastu milimetrów jest głównym elementem boroskopu. Zawiera ona zazwyczaj wiązkę światłowodu, która jest odpowiedzialna za dopływ światła oraz wiązkę obserwacyjną. Długość rurki boroskopu może wynosić nawet kilkadziesiąt centymetrów. Profesjonalne boroskopy gwarantują powtarzalne wyniki pomiarów, dzięki czemu są często stosowane do badania stanu technicznego silników lotniczych. Na podstawie uzyskanych wyników podejmowana jest decyzja dotycząca naprawy silnika lub jego dalszej eksploatacji. Szczególnie polecane są urządzenia z firmy https://www.endo-tech.pl, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży i bardzo zróżnicowany asortyment.

Endoskopy

Endoskop jest rodzajem wziernika, który posiada własne źródło światła. Wykorzystuje się go zazwyczaj do endoskopowych zabiegów. Dzięki endoskopom technicznym można dotrzeć do ciężko dostępnego miejsca, które może być w ten sposób dokładnie sprawdzone. 

W skład wyposażenia endoskopów wchodzi elastyczny wziernik, który może być wyginany na dowolne strony. Wstępnie nagrane pliki mogą być zapisane w pamięci urządzenia. Umożliwiają dokładne zbadanie stanu technicznego urządzenia. Takie narzędzia wykorzystywane są najczęściej w branży przemysłowej, motoryzacyjnej oraz budowlanej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *