Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy quady są nadal dobrym wyborem dla początkujących

26 lutego 2021 quady

Quady stały się bardzo popularną propozycją dla osób, które pragną czegoś więcej od wypadów w teren. To synonim udanej zabawy z reguły dla dużych chłopców, jednak także niektóre kobiety lubią jazdę na tych wehikułach. Czy jest to zatem w dalszym ciągu dobry wybór dla początkujących?

Różne quady na różny styl jazdy, także dla początkujących

W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, że quad to pojazd dla osób, które lubią podróżowanie w terenie bardziej ekstremalnym jak i dla tych, którzy niekoniecznie potrzebują zastrzyku adrenaliny z jazdy po wertepach i błocie. W tych kategoriach wyróżniamy pojazdy z rodzaju przeprawowych oraz quady dla początkujących czyli rekreacyjne. Te drugie z reguły przypominają swoim wyglądem przeprawowe, jednak różnią się napędem. Tam gdzie w ekstremalnych warunkach mamy do czynienia z układem napędowym 4×4 tak tutaj nie potrzebujemy aż takich osiągów, dlatego rekreacyjne z reguły posiadają napęd 2×4. Sprawdza się on idealnie w miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu wybojów. Co za tym idzie moc jest u niego mniejsza niż u klasycznego quada terenowego, przez co jest on bardziej ekonomiczny w spalaniu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zacząć swoją przygodę i opanować mechanikę jazdy.

Świetny sposób na rozpoczęcie przygody z pojazdami terenowymi

Quady to także dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy w jakimś stopniu pragną poszerzać swoje umiejętności w jeździe pojazdami bardziej ekstremalnymi. Choć model jazdy różni się od jednośladów, tak jednak umiejętności nabyte chociażby dzięki utrzymywaniu równowagi oraz przy nauce odpowiedniego najazdu na wyboje i wzniesienia okaże się bardzo pomocna przy późniejszym przeniesieniu się na motocrossy czy inne motory wyczynowe. 

Quad dla każdego i na każdą kieszeń

Szukając odpowiednich modeli warto zapoznać się z różnymi miejscami gdzie są przedstawiane quady na sprzedaż, bo nie każdy może w pierwszej chwili polubić  taką zabawę. Warto znaleźć korzystne oferty, w ramach pierwszego kupna, by dany pojazd nie był zbyt mocny dla niewprawionego kierowcy. W tym celu koniecznie zajrzyj na stronę jan-mar.pl, gdzie znajdziesz bardzo szeroką ofertę quadów w zależności do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Znajdziesz tu modele przeznaczone dla wyczynowców ale i te szybsze, sportowe. Z łatwością dokonasz właściwego wyboru dzięki obszernym informacjom zawartym na stronie, a także różnorodnym ofertą niezawodnych modeli, które umilą Tobie każdą wyprawę w teren lub staną fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego. To perfekcyjna opcja dla wszystkich tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu i pragną przygód oraz wrażeń. Zapewnij sobie ogrom frajdy z jazdy quadem przystosowanym do podróżowania po różnorodnych terenach.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gdzie kupować winiety
historia pojazdu
Bezproblemowy import z Chin - skorzystaj z usług pośrednika

Jesteś zainteresowany reklamą?