autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

quady
Lifestyle

Czy quady są nadal dobrym wyborem dla początkujących

Quady stały się bardzo popularną propozycją dla osób, które pragną czegoś więcej od wypadów w teren. To synonim udanej zabawy z reguły dla dużych chłopców, jednak także niektóre kobiety lubią jazdę na tych wehikułach. Czy jest to zatem w dalszym ciągu dobry wybór dla początkujących?

Różne quady na różny styl jazdy, także dla początkujących

W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, że quad to pojazd dla osób, które lubią podróżowanie w terenie bardziej ekstremalnym jak i dla tych, którzy niekoniecznie potrzebują zastrzyku adrenaliny z jazdy po wertepach i błocie. W tych kategoriach wyróżniamy pojazdy z rodzaju przeprawowych oraz quady dla początkujących czyli rekreacyjne. Te drugie z reguły przypominają swoim wyglądem przeprawowe, jednak różnią się napędem. Tam gdzie w ekstremalnych warunkach mamy do czynienia z układem napędowym 4×4 tak tutaj nie potrzebujemy aż takich osiągów, dlatego rekreacyjne z reguły posiadają napęd 2×4. Sprawdza się on idealnie w miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu wybojów. Co za tym idzie moc jest u niego mniejsza niż u klasycznego quada terenowego, przez co jest on bardziej ekonomiczny w spalaniu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zacząć swoją przygodę i opanować mechanikę jazdy.

Świetny sposób na rozpoczęcie przygody z pojazdami terenowymi

Quady to także dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy w jakimś stopniu pragną poszerzać swoje umiejętności w jeździe pojazdami bardziej ekstremalnymi. Choć model jazdy różni się od jednośladów, tak jednak umiejętności nabyte chociażby dzięki utrzymywaniu równowagi oraz przy nauce odpowiedniego najazdu na wyboje i wzniesienia okaże się bardzo pomocna przy późniejszym przeniesieniu się na motocrossy czy inne motory wyczynowe. 

Quad dla każdego i na każdą kieszeń

Szukając odpowiednich modeli warto zapoznać się z różnymi miejscami gdzie są przedstawiane quady na sprzedaż, bo nie każdy może w pierwszej chwili polubić  taką zabawę. Warto znaleźć korzystne oferty, w ramach pierwszego kupna, by dany pojazd nie był zbyt mocny dla niewprawionego kierowcy. W tym celu koniecznie zajrzyj na stronę jan-mar.pl, gdzie znajdziesz bardzo szeroką ofertę quadów w zależności do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Znajdziesz tu modele przeznaczone dla wyczynowców ale i te szybsze, sportowe. Z łatwością dokonasz właściwego wyboru dzięki obszernym informacjom zawartym na stronie, a także różnorodnym ofertą niezawodnych modeli, które umilą Tobie każdą wyprawę w teren lub staną fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego. To perfekcyjna opcja dla wszystkich tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu i pragną przygód oraz wrażeń. Zapewnij sobie ogrom frajdy z jazdy quadem przystosowanym do podróżowania po różnorodnych terenach.