autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

tłumiki sportowe
Motoryzacja

Czy warto zainwestować w tłumiki sportowe?

W każdym samochodzie zamontowany jest tłumik, którego zadaniem jest tłumienie dźwięków emitowanych przez auto. Dostępne są różne rodzaje tłumików, a wśród nich można wyróżnić tłumiki sportowe. Czym się charakteryzują?

Tłumik sportowy

Najczęściej tłumiki sportowe są stosowane podczas tuningu samochodu. Dzięki takiemu zabiegowi można nie tylko poprawić wizualnie wygląd auta, ale także sprawić, że będzie wydawać on zupełnie inne dźwięki podczas jazdy. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można przeprowadzić taki tuning i bardzo ważne jest wybranie części, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Czym różni się tłumik sportowy od tradycyjnego?

Tłumik sportowy ma zupełnie inny wygląd niż tradycyjny. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że ma on zmienić wygląd auta i sprawić, że nada mu sportowego charakteru. Istotną kwestią są specjalne końcówki, które mogą być wykonane z chromowanych elementów. Najczęściej montowany jest tłumik złożony z tak zwanych dwururek. Niekiedy stosowane są dodatkowo nakładki, które mają zniwelować natężenie dźwięku, a to w konsekwencji pozwala uzyskać niejako basowy efekt.

Jak wybrać sportowy tłumik?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele tłumików sportowych, które kosztują mniej lub więcej. Na pewno podczas zakupów należy zdecydować się na część od znanego producenta. Dzięki temu można mieć pewność, że taki tłumik będzie wykonany z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Najlepiej jest wybrać część, która będzie pasować do konkretnego modelu auta i układu wydechowego. Dzięki temu będzie można bez problemu i żadnych dodatkowych kosztów zamontować tłumik. Nie jest to duży wydatek, a z pewnością będzie długo służyć.

Czy warto wykonać tuning samochodu?

Wiele osób decyduje się na tuning auta zarówno mechaniczny, jak i wizualny. Należy jednak pamiętać, że zmiany muszą być przeprowadzone zgodnie z prawem i przyjętymi normami. Zamontowanie sportowego tłumika jest jak najbardziej dopuszczalne, ale musi on spełniać swoją funkcję. Chodzi o to, aby emitowany przez auto dźwięk nie był głośniejszy niż 75 dB. Tuning powinien być przeprowadzony także przez dobrego specjalistę w tej dziedzinie. Nie warto robić tego samodzielnie, jeśli się na tym nie zna. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniego zakładu, w którym zmiany zostaną dokonane szybko i fachowo. Oczywiście równie istotne są części. Te najlepiej kupić od dobrego producenta i firmy, która ma doświadczenie w produkcji układów wydechowych i poszczególnych części. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że posłużą one przez długi czas.