autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

lusterka do motocykla
Motoryzacja

Jak dobrać lusterka do motocykla?

Motocykl, jak każdy inny pojazd mechaniczny, musi być wyposażony w komplet lusterek. Dzięki nim można łatwo i bezpiecznie zmieniać pasy ruchu, a także obserwować to co dzieje się za nami, bez konieczności odwracania głowy. Niestety lusterka motocyklowe mają to do siebie, że mogą ulec uszkodzeniu. Czasami dzieje się to np. w czasie omijania korka, gdy zahaczymy lusterkiem o inny samochód. Podczas wszelkich wywrotek są one również pierwszą rzeczą, która ulega zniszczeniu, nawet gdy mamy osłony zabezpieczające (tzw. gmole).

Wybór lusterek do motocykla

Gdy konieczna jest wymiana tych niezmiernie ważnych elementów wyposażenia na nowe, koniecznie wybierzmy poprawny rodzaj. Tylko dzięki temu będziemy w stanie odpowiednio obserwować drogę za pojazdem, co ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa. Lusterka motocyklowe czasami uszkadzają się w taki sposób, że pęka samo szkło, natomiast plastikowa konstrukcja pozostaje nienaruszona. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie zakup samych szkieł i ich wymiana, a niekoniecznie całego plastikowego stelaża z wysięgnikiem. Jeżeli tylko mamy możliwość, powinniśmy sięgać po lusterka oryginalne. Dzięki temu będziemy mieć najlepszą obserwację drogi obok nas i za nami, a nowy element będzie idealnie pasował do fabrycznych mocowań. Czasami jednak cena lusterek motocyklowych oryginalnych jest dla nas zbyt wysoka, albo też nie są one już dostępne do posiadanego przez nas modelu jednośladu. W takiej sytuacji musimy bardzo mocno postarać się o to, by dobrać zamienne lusterka o możliwie takim samym systemie mocowania i wyglądzie, a także parametrach szkieł, jakie posiadały oryginalne wersje.

Wymiana lusterek na akcesoryjne

Potrzeba instalacji innego rodzaju lusterek w naszym motorze wcale nie musi być podyktowana uszkodzeniem starych. Czasami chcemy doposażyć swój motocykl w ciekawsze wersje, posiadające lepszy wygląd. Do wielu pojazdów w lepszych wersjach wyposażeniowych można było wybrać lusterka motocyklowe pod kolor reszty maszyny, zamiast zwyczajnego czarnego plastiku. Można również wyposażyć się w wersję, która posiada zintegrowane dodatkowe kierunkowskazy. Montaż takich lusterek wcale nie musi wiązać się z posiadaniem nowoczesnego motoru, do którego takie opcje mogły być montowane fabrycznie. Również do starszej maszyny bez problemu można znaleźć produkty, które będą doskonale pasować, a jednocześnie będą posiadać ciekawy wygląd lub dodatkowe funkcje. Dzięki takim lusterkom motocyklowym z pewnością wyróżnimy się na drodze i nie tylko.