Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak sprawdzić historię pojazdu sprowadzonego z Niemiec?

11 lipca 2022 historia pojazdu


Import samochodów z Niemiec od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków, tym bardziej że wiele modeli można kupić naprawdę w bardzo atrakcyjnych i przystępnych cenach. Może związane jest to z postrzeganiem naszych zachodnich sąsiadów, którzy jako bardziej zamożny naród o wiele częściej decydują się na zmienienie auta, przez co jeżdżą stosunkowo nowymi pojazdami.

W przypadku sprowadzania samochodów z zagranicy od naszych zachodnich sąsiadów, większości osobom może się wydawać, że największe wyzwanie będzie stanowiło uzyskanie dostępu do informacji na temat m.in. przebiegu auta, które obejmuje pełna historia samochodu z Niemiec. Jeszcze kilka lat temu wspomniana kwestia rzeczywiście mogła stanowić niemały problem, tym bardziej że była to usługa płatna, którą kojarzono z niemałymi kosztami do poniesienia. Dlatego też wiele osób nawet nie decydowało się na to, aby historia pojazdu z Niemiec została sprawdzona w specjalnym systemie, przez co kupowali samochody bezrefleksyjnie, nie mając świadomości o ich stanie faktycznym.

Zagrożenia, jakie możemy napotkać w przypadku niesprawdzenia auta przed jego sprowadzeniem?

Historia auta z Niemiec jest niezwykle przydatnym zbiorem najważniejszych informacji, dzięki którym unikniemy ryzyka sprowadzenia pojazdu, w którego przypadku z czasem mogą wyjść różne ukryte wady lub też może się okazać, że samochód pochodzić z kradzieży.

Zagrożenia, na które możemy napotkać w przypadku niesprawdzenia historii samochodu sprowadzanego z Niemiec to m.in.:

  1. Przekręcony licznik – w przypadku aut kupowanych na rynku wtórnym dość często okazuje się, że podany w ogłoszeniu przebieg nie jest zgodny ze stanem faktycznym;
  2. Nieprawdziwe informacje nt. szkodowości – wielokrotnie właściciele pojazdów nie informują o różnych szkodach auta i oferują je jako bezwypadkowe;
  3. Przeznaczenie samochodu – nie mając wglądu w historię auta, nie dowiemy się, jaki było jego przeznaczenie, czy nie było ono wykorzystywane np. jako samochód służbowy?

Historia auta z Niemiec – gdzie możemy ją sprawdzić za darmo?

Od kwietnia 2020 roku historia samochodu z Niemiec możliwa jest do bezpłatnego zweryfikowania za pośrednictwem usługi/systemu dostępnego na stronie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Na wspomnianym portalu w każdej chwili od ręki jesteśmy w stanie uzyskać wszelkie dane na temat sprowadzanego pojazdu z Niemiec w celu potwierdzenia, czy podane informacje przez właściciela/w ofercie sprzedaży są wiarygodne. Dane, po których wprowadzeniu możliwe jest uzyskanie dostępu do historii auta to:

  • numer VIN,
  • numer rejestracji pojazdu,
  • data pierwszej rejestracji.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gdzie kupować winiety
historia pojazdu
Bezproblemowy import z Chin - skorzystaj z usług pośrednika

Jesteś zainteresowany reklamą?