autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak wybrać dobry kask motocyklowy

Dobry kask motocyklowy jest podstawą wyposażenia motocyklisty i zarazem jego najważniejszym elementem. Odpowiednio dobrany kask decyduje o komforcie jazdy oraz jej bezpieczeństwie.

Aby wybrać dobry kask motocyklowy, który zarazem będzie idealnie pasował do naszych indywidualnych potrzeb, musimy dokładnie określić nasze preferencje. Kask powinien być zawsze dobierany do rodzaju motocykla. Przy zakupie nie można kierować się wyłącznie jego estetyką.

Rodzaje kasków motocyklowych i ich przeznaczenie

• Kaski integralne – w kategorii dobry kask motocyklowy stanowi najliczniejszą grupę. Skorupa kasku integralnego została wykonana z jednolitego wałka, który chroni całą głowę, a przede wszystkim twarz. Ich przeznaczenie jest w zasadzie uniwersalne – używane jako kaski sportowe, ale też do jazdy typowo turystycznej.

• Kaski szczękowe – preferowane głównie przez motocyklistów pokonujących trasy turystyczne. Skonstruowane są w sposób, który umożliwia pełne odsłonięcie twarzy przy jednoczesnym chronieniu głowy. Jest to bardzo ważna cecha podczas ewentualnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wówczas ratownik medyczny nie musi zdejmować całego kasku.

• Kaski otwarte/jet – rodzaj kasku dedykowany dla kierowców skuterów, a także chopperów. Minusem kasku otwartego jest fakt, iż w żaden sposób nie chroni on szczęki, natomiast jest wyjątkowo wygodny. Można w nim uprawiać jazdę miejską, ale zdecydowanie odradza się go do jazdy sportowej.

• Kaski crossowe – najlżejsze kaski, umożliwiające swą budową jazdę wśród gałęzi, kamieni, a także w mocnym słońcu. Posiadają wzmocnioną, wysuniętą szczękę, a także możliwość zamontowania gogli.

Dobry kask motocyklowy – cechy

Poza wyborem odpowiedniego dla nas rodzaju kasku, przy jego zakupie, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech. Dobry kask motocyklowy to taki, który został wykonany w bezpieczny sposób z wysokiej jakości materiałów. Najważniejsze cechy kasków motocyklowych to:

• Materiał, z którego została wykonana skorupa kasku – rodzaj materiału bezpośrednio wypływa na wysokość ceny, ale również na poziom bezpieczeństwa oraz wagę kasku. Im lżejszy, tym wykonany z wyższej jakości materiałów. ,

• Widoczność wizjera – podczas jazdy bardzo istotna jest widoczność, która również znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowcy. Najlepsze wizjery są wykonane z materiałów odpornych na zarysowania oraz nieparujących.

• Wyściółka w kasku – dzielimy ją na dwa rodzaje: standardową oraz termoaktywną. Zdecydowanie wyższą jakością cechuje się ta druga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *