Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Pomoc lawety – kiedy należy z niej skorzystać?

21 marca 2022 Pomoc lawety

Drobne kolizje i wypadki zdarzają się na polskich drogach każdego dnia. Zachowanie maksymalnej ostrożności nie zawsze może uchronić kierowcę przed nieszczęśliwym zdarzeniem, a tym bardziej przed niespodziewaną awarią. Co zrobić w sytuacji, kiedy ponowne uruchomienie samochodu okazuje się niemożliwe? Wezwanie lawety to niezawodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać w niektórych przypadkach. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Pomoc lawety – nieznana usterka auta

Jednym z powodów, dla których kierowcy zamawiają lawetę jest wystąpienie awarii o nieznanym pochodzeniu. W wielu sytuacjach pojazd nagle odmawia posłuszeństwa, a zdiagnozowanie problemu bez fachowej pomocy okazuje się jedynie stratą czasu. Warto jednak pamiętać, że trudności w usunięciu usterki są związane nie tylko z problemami w określeniu przyczyny problemu, ale też często z brakiem odpowiedniego sprzętu. Pomoc drogowa z lawetą nie tylko zadba o właściwe zabezpieczenie miejsce zdarzenia, ale także bezpiecznie przetransportuje je do wskazanego miejsca – najczęściej warsztatu samochodowego.

Laweta – po wypadku drogowym

Chwila nieuwagi na drodze może mieć bardzo poważne konsekwencje – uszkodzona karoseria czy zbita lampa to najmniejsze z naszych zmartwień. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli auto z na pierwszy rzut oka wygląda bez zarzutu i można go normalnie uruchomić, jego uszkodzenia mogą uniemożliwiać jazdę z powodu stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. W takich wypadkach laweta w Krakowie lub innym mieście w Polsce to absolutna konieczność – zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości odholowania samochodu “na własną rękę”. Warto zatem skorzystać z pomocy specjalistów, którzy naprawią usterki a także zagwarantują, że auto po naprawie jest zdolne do dalszego użytkowania.

Pomoc drogowa – jak wybrać odpowiednią?

Na polskim rynku przybywa firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej, dlatego wybór tej odpowiedniej często spędza kierowcom sen z powiek. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę zarówno na dostępność usług, jak również obecność profesjonalnego sprzętu i lawety przystosowanej do bezpiecznego transportu uszkodzonego pojazdu. Można również poszukać w sieci opinii na temat usług danej firmy – internauci chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, co nierzadko pomaga zweryfikować wiarygodność pomocy drogowej. Nie bez znaczenia okazuje się również jej oferta – warto, aby zapewniała nie tylko lawetę, ale również np. wulkanizację czy wyciąganie auta z głębokiego rowu.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uszczelki do szyb
Jak Zabezpieczyć Pojazd
Salon z pewnymi używanymi Volkswagenami

Jesteś zainteresowany reklamą?