Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Sprzedaż pojazdu – jak przygotować ogłoszenie?

29 grudnia 2021 Sprzedaż pojazdu

Sprzedaż używanego samochodu to zadanie, które wymaga dobrego przygotowania ze strony sprzedającego. Ogłoszenie powinno zawierać wszystkie potrzebne informacje i nie odstraszać na wyrost rozbudowanym opisem i retuszowanymi zdjęciami. Jak zatem przygotować dobre ogłoszenie i gdzie je umieścić, aby szybko znaleźć kupca?

Wiarygodne i dobrej jakości zdjęcia

Mogłoby się wydawać, że idealne zdjęcia niczym prosto z magazynu są kluczem do sukcesu. Nie jest to jednak do końca prawda.  Zbyt idealne i wyretuszowane zdjęcia mogą odstraszać potencjalnych klientów. Może to bowiem oznaczać, że sprzedający ma coś do ukrycia. Dlatego najlepiej jest opublikować jak najbardziej realne i wiarygodne zdjęcia. Jeśli auto ma jakiekolwiek wady lub uszkodzenia, również warto je sfotografować. Potencjalny klient musi być świadomy tego, co zastanie na miejscu. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj jakość zdjęć. Muszą być więc wyraźne i odpowiednio ostre oraz najlepiej wykonane w świetle dziennym.

Jak prawidłowo sformułować treść ogłoszenia?

Treść dobrego ogłoszenia musi być przede wszystkim konkretna i profesjonalna. Nie poleca się więc rozpisywania się na temat tego, jak bardzo pojazd jest zadbany i jak ostrożnie był użytkowany. Najważniejsze są konkretne informacje i parametry techniczne, które interesują potencjalnego klienta. 

Sam tytuł ogłoszenia ma ogromne znaczenie dla kupującego. Jeśli zostaną w nim zawarte najważniejsze informacje, takie jak marka, model i rok produkcji pojazdu, osoba przeglądająca ogłoszenia będzie mogła wstępnie zweryfikować, czy jest zainteresowana danym wpisem. Natomiast w głównej treści ogłoszenia również nie może zabraknąć informacji na temat marki i modelu pojazdu. W dalszej części należy umieścić takie informacje, jak rok produkcji, przebieg, pojemność silnika, kraj rejestracji pojazdu oraz ogólny stan techniczny pojazdu.

W treści anonsu ogłoszeniowego warto również po krótce wymienić wyposażenie pojazdu oraz informacje na temat okresu ważności ubezpieczenia PC i przeglądu technicznego To często elementy, które są ostatecznie decydujące dla kupującego. 

Gdzie umieścić ogłoszenia o sprzedaży auta?

W dobie internetu oraz mediów społecznościowych możliwości są bardzo szerokie. Ogłoszenia mogą być umieszczone zarówno na prywatnych profilach w serwisach społecznościowych, jak i na profesjonalnych serwisach ogłoszeniowych. Zdecydowanie bardziej poleca się umieszczanie ogłoszeń na dedykowanych portalach, ponieważ tam zrzeszana jest grupa osób zainteresowanych sprzedażą lub kupnem pojazdu. Takie portale umożliwiają szybkie i proste wyszukiwanie pojazdów na podstawie wielu parametrów oraz umożliwiają porównanie wielu ofert na rynku. Umieszczając ogłoszenia auta na sprzedaż, kupujący często ma możliwość skorzystania z wygodnych szablonów i formularzy, które pomagają stworzyć treściwe i czytelne ogłoszenie.

Czego należy unikać podczas tworzenia ogłoszenia?

Przede wszystkim nie należy zatajać żadnych niewygodnych informacji. Jest to po prostu strata czasu dla obu stron transakcji. Nie powinno się również umieszczać ogłoszeń bez opisu lub z opisem nie zawierającym wszystkich niezbędnych informacji. W konsekwencji zainteresowani będą wysyłać dodatkowe wiadomości lub dzwonić z prośbą o uzupełnienie informacji. 

Podsumowując jeśli chcesz szybko i sprawnie sprzedać swój dotychczasowy samochód, poświęć kilka chwil na zamieszczenia treściwego i konkretnego ogłoszenia, z dobrej jakości realnymi zdjęciami samochodu. Takie działanie da Ci gwarancję, że skontaktują się z Tobą tylko te osoby, które rzeczywiście zainteresowane są Twoim ogłoszeniem, a sprzedaż będzie tylko czystą formalnością.

Jak Zabezpieczyć Pojazd

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
suzuki

Jesteś zainteresowany reklamą?