autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

szlifierka
Motoryzacja

Warsztat samochodowy a narzędzia pneumatyczne

Sprężarka tłokowa, pistolet do lakierowania, szlifierka oscylacyjna pneumatyczna to urządzenie niezbędne w warsztacie samochodowym. W zakładzie mechanicznym, lakierniczym, a także oponiarskim po prostu trudno obyć się bez narzędzi pneumatycznych. 

Narzędzia pneumatyczne a elektronarzędzia

Dlaczego narzędzia pneumatyczne są taka popularne w warsztatach samochodowych?

Narzędzia pneumatyczne a elektronarzędzia

Producenci narzędzi pneumatycznych proponują dzisiaj odpowiednim właściwie każdego elektronarzędzia potrzebnego w warsztacie samochodowym. Sprężarka czy kompresor tłokowy to oczywiście podstawa dla narzędzi pneumatycznych w warsztacie samochodowym, natomiast swoje pneumatyczne odpowiednimi mają wiertarki, wkrętaki, grzechotki, szlifierki, klucze udarowe, piły czy nożyce. Tego typu narzędzie świetnie sprawdzają się w warsztatach oponiarskich czy blacharskich.

Szlifierka mimośrodowa do lakieru samochodowego

W tych ostatnich, jak i w lakierniczych sprawdzi się z pewnością także pneumatyczny pistolet do lakierowania. Skąd taka popularność narzędzi pneumatycznych? W porównaniu z elektronarzędziami cechują się one mniejszą masą, dłuższym czasem eksploatacji, lepszą żywnotnością, dłuższymi odstępami między kolejnymi przeglądami i naprawami.

Pistolet do lakierowania samochodu

Nie bez znaczenia jest z pewnością także większy moment obrotowy. Do tego narzędzia pneumatyczne są dostępnie w wielu wersjach i wariantach, można dostosowywać je do pracy w bardzo różnych warunkach. Bez problemu usuwa się także większość ewentualnych awarii, ponieważ części zamienne są powszechnie dostępne.  

Dlaczego narzędzia pneumatyczne są taka popularne w warsztatach samochodowych? 

Sprężarka tłokowa, pistolet lakierniczy, szlifierka oscylacyjna pneumatyczna to stałe elementy wyposażenia warsztatu samochodowego. Do wyboru są zarówno wersje ekonomiczne do domowego warsztatu, jak i urządzenia wysokowydajne, które zaprojektowane są z myślą o ciągłej eksploatacji.

Pistolet do malowania motocyklu

Warto podkreślić, że producenci narzędzi pneumatycznych cały czas szukają coraz lżejszych stopów, kompozytów, wzmanicją nomen obrotowy. Najnowsze urządzenia są także bardziej wytrzymałe i odporne. Warto podkreślić, że narzędzia pneumatyczna są często tańsze niż ich elektryczne odpowiedniki, ponieważ mają prostszą (co nie znaczy, że mniej efektywną) konstrukcję.

Sprężarka tłokowa warsztatowa

Wybór narzędzi pneumatycznych pozwala generować oszczędności nie tylko przy zakupie, ale i eksploatacji urządzeń. Warto jednak pamiętać, że wydajność i bezawaryjna eksploatacja narzędzi pneumatycznych zależą od jakości zasilającego je powietrza, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie instalacji.  

Pistolet lakierniczy do prac malarskich samochodowych
Pistolet malarski warsztatowy