Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Zakup nowego samochodu – kilka porad

12 listopada 2020


W dzisiejszym odcinku naszych porad motoryzacyjnych chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka porad odnośnie tego, jakimi kryteriami powinniście kierować się, kupując nowy samochód.

Pierwszą rzeczą jest podjęcie decyzji, jakiej marki ma być Wasz pojazd. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze marki powinniście najpierw przemyśleć swoje potrzeby. Czy interesuje Was samochód rodzinny, czy sportowy? A może najważniejsza jest dla Was cena? Czy kupujecie samochód dla siebie, czy dla firmy? A może komuś innemu w prezencie?

Od tych pytań należy zacząć rozważania na temat tego, jaki samochód wybrać. Jeśli pójdziecie do salonu samochodowego, nie uświadomiwszy sobie wcześniej swoich potrzeb i wymagań wobec swojego nowego pojazdu, najprawdopodobniej skończycie z zakupem kompletnie nie pasującego do Was modelu samochodu, który wciśnie Wam dealer.

Oczywiście, kierując się swoimi potrzebami, czyli sprzedając po możliwie najwyższej cenie model, który aktualnie jest promowany w danym salonie.

Dobrym pomysłem dla osób nie znających się na samochodach jest próba wcześniejszego rozejrzenia się w ofercie przez Internet. Większość producentów samochodów, jak i większość dilerów, prowadzi obecnie strony, gdzie można nie tylko zapoznać się z ofertą, ale nawet dokonać zakupu.

W przypadku zakupu przez Internet oczywiście możliwy jest odbiór auta z salonu. Nie musicie się martwić o to, że producent dostarczy Wam auto bezpośrednio z fabryki. obciążając olbrzymimi kosztami dostawy. Powtarzam: da się zakupić samochód przez Internet i załatwić sobie odbiór auta z salonu.

Przy kupowaniu samochodu przez Internet możliwe jest też wcześniejsze skorzystanie z porównywarek. Dzięki nim będziecie migli dokonać lepszego wyboru, bo będziecie mogli wcześniej porównać oferty kilku różnych producentów i dealerów samochodowych. W ten sposób będziecie też mogli znaleźć, na przykład, najbliższy salon. To z pewnością ułatwi Wam też odbiór auta z salonu.

Co, jeśli chcecie kupić używany samochód? W takim wypadku również polecamy skorzystanie z Internetu. Wielu dealerów obecnie sprzedaje w salonach oprócz nowych samochodów także używane egzemplarze. Najczęściej są to auta poleasingowe, zwracane do salonu po upływie umowy. W dzisiejszych czasach możesz bez problemu wybrać taki tańszy, używany egzemplarz, sprawdzić jego stan techniczny przez Internet. Następnie możliwy jest również odbiór auta z salonu. Tak, teraz możesz kupić używany samochód od autoryzowanego dealera danej marki! Koniec z wyprawami na giełdy samochodowe!

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?