Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny auto detailing?

11 sierpnia 2021 detailing

Obecnie coraz więcej słyszy się o auto detailingu. Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne są bardzo chętnie wybierane. Dzieje się tak, ponieważ mają one wiele zalet i niosą mnóstwo korzyści. W końcu każdy marzy o wypielęgnowanym samochodzie, który wygląda, jakby właśnie wyjechał z salonu. Auto detailing to ułatwia, a jednocześnie nie wymaga praktycznie żadnego nakładu pracy, gdyż wszystkim zajmą się profesjonaliści. Co powinno się wiedzieć odnośnie car detailingu? Jakie są jego najważniejsze zalety i dlaczego warto się na niego zdecydować?


Czym tak właściwie jest auto detailing?

Auto detailing jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko myciem pojazdu – składają się na niego różne czynności. Najważniejszym zadaniem kosmetyki samochodowej jest przede wszystkim przywrócenie dawnego blasku i maksymalna poprawa walorów estetycznych. Na zabieg składa się kilka etapów – mycie, polerowanie, a także woskowanie lakieru i konserwacja wybranych elementów. Auto detailing nie ogranicza się jedynie do pielęgnacji karoserii, ale obejmuje również wnętrze pojazdu.

Decydując się na kosmetykę samochodową, warto wybierać jedynie sprawdzone firmy. Tylko dzięki nim można mieć gwarancję profesjonalnego i kompleksowego podejścia do auto detailingu. Najlepsze salony korzystają jedynie z wysokiej jakości produktów, co również wpływa na efekt końcowy zabiegu.


Profesjonalna kosmetyka samochodowa – pojazd jak z salonu

Auto detailing sprawia, że samochód wygląda niczym zaraz po wyjeździe z salonu. Lakier jest nie tylko starannie wyczyszczony, ale również wypielęgnowany. Niewielkie zarysowania i uszkodzenia lakieru są wypełniane, dzięki czemu karoseria staje się lśniąca i pozbawiona niedoskonałości. Powłoka po kosmetyce będzie błyszcząca, a kolor stanie się jeszcze bogatszy. Auto detailing nie dotyczy jednak jedynie lakieru – pielęgnacji poddawane są wszystkie części takie, jak felgi, lusterka, zderzak czy nawet silnik oraz podwozie.


Wiele osób decyduje się na skorzystanie z auto detailingu przed większymi uroczystościami, na których samochód ma prezentować się jak najlepiej – na przykład na weselu, na targach motoryzacji czy przed sprzedażą. Dobrze wykonane zabiegi pielęgnacyjne korzystnie wpływają nie tylko na walory estetyczne, ale również na wartość samochodu.


Lepszy komfort jazdy

Auto detailing bardzo chętnie wykonywany jest po prostu – na co dzień. Wielu kierowców chce okresowo zadbać o pojazd tak, by świetnie się on prezentował. Ponadto w skład usługi zalicza się staranne czyszczenie samochodu wewnątrz. Profesjonalna ekipa dotrze nawet do trudnodostępnych miejsc i oczyści je z kurzu czy zanieczyszczeń. Zadba ona również o konserwację tapicerki oraz przywrócenie blasku desce rozdzielczej. W dużym stopniu przekłada się to na lepszy komfort jazdy. Pojazd będzie odświeżony i pozbawiony nieprzyjemnych zapachów – na przykład dymu papierosowego.


Efekt widoczny na długo – konserwacja i zabezpieczenie pojazdu

Podczas auto detailingu ostatnim krokiem jest woskowanie lakieru. Dzięki temu karoseria pozostanie w dobrym stanie na długo. Profesjonalne nakładanie wosku jest pracochłonne, jednak dzięki niemu lakier zostanie zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Zapobiegnie to uszkodzeniom karoserii i wnikaniu w nią brudu, dzięki czemu wizyty na tradycyjnej myjni nie będą już tak częste. Profesjonaliści pomogą również pozbyć się wszelkich oznak eksploatacji samochodu. Zabezpieczą obszary dotknięte korozją oraz drobne wady – odbarwienia czy plamy.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uszczelki do szyb
Jak Zabezpieczyć Pojazd
Salon z pewnymi używanymi Volkswagenami

Jesteś zainteresowany reklamą?