autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak wybrać dodatek do oleju skrzyni biegów?

Regeneracja skrzyni jest niezmiernie ważna w każdym samochodzie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele dodatków, które zabezpieczają i regenerują skrzynie biegów. Stosując odpowiedni preparat, zabezpieczasz części najbardziej narażone na zużycie, czyli łożyska i synchronizatory. Dodatki tego typu nie są one zbyt drogie, ale mogą znacznie poprawić funkcjonowanie silnika i skrzyni biegów. Na dalszym etapie działania będą one redukować ryzyko awarii i ponoszenia wysokich kosztów naprawy. 

Czym jest dodatek do oleju skrzyni biegów? 

Generalnie rzecz biorąc, jest to innowacyjny preparat, który zapewnia regenerację skrzyni biegów. Wytworzona przez produkty Ceramizer specjalna warstwa ochronna wypełnia ubytki w powierzchni, która jest najbardziej narażona na tarcie. Dodatkowo, zabieg ten zabezpiecza ją przed dalszym zużyciem. Korzystanie z takiego preparatu korzystnie wpływa na żywotność skrzyni biegów. 

Zasady działania

Działanie dodatku jest oparte na tworzeniu warstwy ceramiczno – metalowej, której powłoka charakteryzuje się niesamowitą twardością oraz trwałością. Element bardziej uszkodzony będzie obtoczony grubszą warstwą, natomiast część mniej zużyta będzie miała cieńszą warstwę. Cały proces regeneracji odbywa się podczas normalnej eksploatacji mechanizmu. 

Korzyści stosowania dodatku do oleju skrzyni biegów

Dodatek do oleju skrzyni biegów zapewnia wiele korzyści dla użytkownika. Sprawdź sam: 

  • zmniejsza hałas emitowany przez skrzynię biegów,
  • łatwy w użytkowaniu, 
  • aplikacja odbywa się bez demontażu, 
  • zwiększa żywotność skrzyni biegów, aż 5-krotnie,
  • zmniejsza koszty i częstotliwość napraw,
  • zabezpiecza i chroni powierzchnie skrzyni biegów i tylnych mostów,
  • zmniejsza zgrzyty podczas użytkowania,
  • zwiększa płynność zmiany biegów oraz komfort jazdy,
  • ułatwia użytkowanie i znacząco poprawia zmianę biegów. 

Takie właśnie korzyści przynosi stosowanie dodatków do skrzyni biegów. 

Warto podkreślić, że preparaty zostały wcześniej sprawdzone i przetestowane. Ich stosowanie nie wiąże się z żadnymi efektami ubocznymi. Można zatem stwierdzić, że produkty tego typu nie posiadają wad. Trzeba pamiętać jedynie o tym, aby zawsze wybierać tylko oryginalne preparaty.

Kiedy najlepiej użyć taki dodatek? 

Korzystanie z takiego preparatu jest bardzo proste. Wszystko odbywa się bez demontażu. Na początek wystarczy zaaplikować zakupiony preparat do oleju, a następnie trzeba przejechać dystans 1500 km. Najlepiej dodawać go dopiero przy zmianie oleju.

Dlaczego warto pamiętać o regeneracji silnika? 

Regeneracja silnika oraz skrzyni biegów są kluczowe dla każdego auta. Pamiętajmy o regeneracji tych silników, które mają znaczne przebieg. To one najbardziej potrzebują skutecznej odbudowy. Początkowe zużycie synchronizatorów zaczyna objawiać się zgrzytaniem podczas zmiany biegów. Już wtedy warto rozglądać się za dodatkami, które mogą skutecznie zabezpieczyć ten obszar. Zużycie łożysk również objawia się charakterystycznym hałasem na każdym biegu. Ważne jest to, aby zawsze wybierać preparaty od sprawdzonych producentów.