autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak wybrać płyn do felg?

Felgi to jedne z tych elementów, które mają bardzo duży wpływ na wygląd auta. Potrafią poprawić jego wizerunek, a nawet stać się jego główną i najważniejszą wizytówką, o ile tylko są zadbane, estetyczne i wypielęgnowane. Trzeba oczywiście regularnie je czyścić. Bez mycia się nie obejdzie. Felgami najlepiej się zajmować przynajmniej raz na kilka miesięcy, a jeśli auto jest używane z dużą częstotliwością, nawet raz w tygodniu. Czyszczenie tych elementów umożliwi dobry płyn do felg. Jak więc go wybrać i jak używać?

Niektórych zabrudzeń naprawdę ciężko jest się pozbyć. Sama ciepła woda może okazać się wtedy niewystarczająca, nawet jeśli połączy się ją z jakimś mydłem w płynie bądź płynem do mycia naczyń. Przeważnie to właśnie takimi mieszankami kierowcy próbują oczyszczać zabrudzone felgi. Niestety – nie osiągają zbyt dobrych skutków, zwłaszcza w przypadku dużych i starych już plam. Należy też uważać na te domowe i uniwersalne środki czyszczące. Niektórym felgom mogą one bowiem zaszkodzić. Przede wszystkim felgi aluminiowe, które obecnie są najczęściej wybierane przez kierowców, źle reagują na kontakt z mocno drażniącymi i żrącymi detergentami. Pod ich wpływem na powierzchni felg mogą pojawiać się mikrorysy. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie będą one widoczne, z czasem mogą doprowadzić do korozji, która całkowicie zniszczy materiał.

Dobry płyn do felg powinien wykorzystywać w swoim działaniu efekt dekontaminacji. Polega on po prostu na efektywnym usuwaniu zanieczyszczeń metalicznych, do których powstania bardzo często dochodzi na powierzchni lakieru felg. Płyn działający w taki właśnie sposób bez żadnego trudu poradzi sobie z dosłownie każdym osadem. Dla kierowców ważne na pewno będzie również to, że taki środek jest prosty w użyciu. Jak więc z niego skorzystać? Oczywiście zawsze należy to robić zgodnie z instrukcją obsługi. Przeważnie taki płyn do felg wystarczy nałożyć na ich powierzchnię, poczekać kilka lub kilkanaście minut, a po tym czasie dokładnie spłukać go ciepłą wodą. Jeżeli felgi są mocno zabrudzone, można też delikatnie wyszorować je specjalną szczoteczką. Zwykle nie jest to jednak konieczne. Ta metoda działa jedynie w przypadku bardzo dużych i trwałych zabrudzeń.

Płyny do felg mają jedynie jedną wadę, a jest nią ich cena. Bywają niestety drogie, ale warto tu zaznaczyć, że starczają na długi czas użytkowania. Już niewielka ilość dobrej jakości płynu poradzi sobie z dosłownie wszystkimi większymi i mniejszymi zabrudzeniami. Inwestycja w taki produkt jest więc opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *