Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Wnętrze samochodu

26 listopada 2020


Jak prawidłowo wyczyścić wnętrze samochodu?
Nie ma znaczenia jak czysty jest samochód na zewnątrz, kiedy siedzisz w zabałaganionym i śmierdzącym wnętrzu. Biorąc pod uwagę, ile czasu spędzamy w naszych samochodach, trudno się dziwić, że ich wnętrze przesiąka zapachami, ulega zabrudzeniom. Resztki jedzenia, wycieki, nagromadzają bakterie, które zanim się zorientujesz zamieniają Twój samochód w śmietnik. A to przecież jedna z najcenniejszych rzeczy jakie posiadasz. Skorzystaj z kilku prostych wskazówek, aby przywrócić wnętrze samochodu do stanu kiedy opuszczał autosalon. Przede wszystkim pozbądź się bałaganu – usuń śmieci, skórki po bananach, puszki po napojach, wszystko to co można znaleźć w drzwiach i pod siedzeniami, ulegające rozkładowi i będące siedliskiem bakterii. Następnie usuń nieświeży strój na siłownię, który jeździ w aucie od stycznia zeszłego roku, kiedy Twoje postanowienie noworoczne wciąż było aktualne. Pozwoli to również zaoszczędzić pieniądze: producenci samochodów wydają miliony na zmniejszenie masy swoich samochodów, ponieważ lżejszy samochód jest bardziej ekonomiczny. Wypierz dywaniki.
Bycie dywanikiem samochodowym to trudny i niewdzięczny los. Zostały zaprojektowane tak, aby można je było podeptać, więc odrobina mydła i wody nie powinna zaszkodzić. Na wszelki wypadek zajrzyj do instrukcji obsługi swojego samochodu i sprawdź, które elementy można umyć.
Wyczyść układ wentylacji a potem dokładnie odkurz wnętrze samochodu. Przy użyciu środka czyszczącego i szmatki usuń delikatnie zabrudzenia z plastikowych elementów. Jeśli używasz środka czyszczącego, rozpyl go na szmatkę, a nie bezpośrednio na deskę rozdzielczą. Zapobiegnie to zabrudzeniu szyby przedniej. I nie używaj żadnych produktów na kierownicę ani pedały – spowoduje to, że będą śliskie. Zachowaj ostrożność żeby wilgoć nie uszkodziła elektryki. Aby wyczyścić trudno dostępne miejsca można użyć delikatnego pędzla do makijażu. Pora wyczyścić siedzenia. Jeśli są wykonane ze skóry, użyj specjalnego środka do czyszczenia skóry. Jeśli siedzenia są z tkaniny, użyj specjalnego środka do czyszczenia tkanin. Przetestuj wcześniej środek czyszczący w miejscu niewidocznym aby sprawdzić jak działa na materiał. Jeżeli po myciu siedzenia będą trochę wilgotne, zostaw okna otwarte, aż wszystko wyschnie. Teraz kolej na szyby. Wymyj je i wypoleruj miękką szmatką. Auto zadbane to przede wszystkim auto czyste. Pamiętaj żeby sprzątać i myć samochód częściej niż raz na pół roku. To na pewno ułatwi nam pracę, a podróżowanie będzie przyjemniejsze.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uszczelki do szyb
Jak Zabezpieczyć Pojazd
Salon z pewnymi używanymi Volkswagenami

Jesteś zainteresowany reklamą?