Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Auto kosmetyki – jakie wybrać?

20 grudnia 2020


Każdy kierowca chciałby, by jego auto było zadbane i tym samym atrakcyjne. Taki pojazd staje się wręcz powodem do dumy. Z wielką przyjemnością można później jeździć nim po drogach, wszystkim się nim chwaląc. Opieka nad samochodem nigdy nie ogranicza się jednak wyłącznie do regularnego serwisu czy okazjonalnej wizyty na myjni samochodowej. Jeżeli samochód ma być naprawdę zadbany, należy zastosować przy nim specjalistyczne auto kosmetyki. Jakie z nich są więc najlepsze, do czego służą i jak ich prawidłowo używać?

Ogólnie rzecz biorąc wszystkie kosmetyki samochodowe można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwszą stworzą preparaty do wnętrza pojazdów, drugą – te do pielęgnacji zewnętrznych elementów. Zacznijmy jednak od wnętrza. Niestety, ale to właśnie nim kierowcy potrafią się w ogóle nie zajmować. Uważają, że ważniejsze jest to, jak ich auto prezentuje się od zewnątrz, podczas gdy sami mają najczęstszy kontakt właśnie z wnętrzem. Jak więc zadbać o tę strefę pojazdu? Otóż wystarczy zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, które zdołają ją efektywnie wypielęgnować. Będą to przede wszystkim środki przeznaczone do czyszczenia plastiku, którymi można usuwać brud z listew, kokpitu oraz innych elementów. Nie dość, że potrafią one radzić sobie nawet z dużymi plamami, to jeszcze przy okazji polerują oraz nabłyszczają powierzchnię. Z kolei innych środków należy używać do czyszczenia tapicerek. Środek tego rodzaju powinien być też dopasowany do materiału tapicerki. Innych produktów używa się na tych gumowych, a innych na tych welurowych. Każdemu kierowcy przydadzą się również auto kosmetyki przeznaczone do samego czyszczenia szyb. Są to środki zapobiegające parowaniu, których można używać i na szybach, i na lusterkach.

A co z zewnętrzną częścią auta? O nią też oczywiście trzeba zadbać. Zewnętrzne elementy są swego rodzaju wizytówką pojazdu, gdyż to one są najbardziej widoczne dla innych. Szybciej też ulegają uszkodzeniom. Mają bowiem częsty kontakt z różnymi czynnikami zewnętrznymi, czyli przede wszystkim ze skrajnymi warunkami atmosferycznymi, które mogą im oczywiście szkodzić. Aby stworzyć swój idealny komplet kosmetyków do pielęgnacji stref zewnętrznych, należy zainwestować w: środki przeznaczone do lakierowania oraz oczyszczania karoserii, preparaty do szyb zewnętrznych, preparaty do nabłyszczania zderzaków oraz listew i auto kosmetyki dedykowane oponom oraz felgom. Taki zestaw przyda się absolutnie każdemu kierowcy. Dzięki niemu w końcu można będzie porządnie zadbać o auto.

gdzie kupować winiety

Redakcja autocosmetics.pl

Auto Cosmetics to blog motoryzacyjny poruszający kwestie związane z tuningiem, car-detailingiem oraz bieżącymi naprawami i eksploatacją auta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uszczelki do szyb
Jak Zabezpieczyć Pojazd
Salon z pewnymi używanymi Volkswagenami

Jesteś zainteresowany reklamą?