autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Dywaniki

Jakie dywaniki samochodowe są najlepsze? Dywaniki w samochodzie pełnią funkcję estetyczną, ale przede wszystkim pomagają w utrzymaniu czystości i chronią oryginalną wykładzinę przed zniszczeniem.

Najczęściej spotykane są dywaniki gumowe. Można je kupić praktycznie w każdym większym supermarkecie. Są bardzo trwałe i wygodne w utrzymaniu czystości, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. Przy zmiennej pogodzie podeszwa naszych butów często jest brudna i mokra, gumowy dywanik ochroni wykładzinę przed wodą i innymi zabrudzeniami, a jego wyczyszczenie jest bardzo łatwe.

Dywaniki welurowe są bardziej estetycznym rozwiązaniem, ich wybór doda elegancji wnętrzu naszego samochodu. Jakość weluru, z którego są wykonane, jest ich najważniejszą cechą, którą trzeba brać pod uwagę podczas zakupu. Wysoka jakość zapewni lepszą odporność na wilgoć i odkształcenia. Im wyższa gramatura weluru tym lepsza ochrona podłogi przed wodą i zabrudzeniem. Tego typu dywaniki wymagają nieco więcej uwagi przy czyszczeniu. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalną piankę, która pomoże nam utrzymać je w czystości i dobrym stanie. Musimy też zadbać o to, aby nie dopuścić do ich przemoknięcia. Od czasu do czasu warto skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia tapicerki. Dywaniki przy takim zabiegu są również czyszczone. Mamy pewność, że proces zostanie przeprowadzony we właściwy sposób i z użyciem odpowiednich produktów.

Zatem lepiej wybrać dywaniki gumowe czy welurowe? Jest to zależne od nas samych. Od tego, co jest dla nas ważniejsze, wygoda czy elegancja oraz od tego ile możemy poświecić czasu na utrzymanie czystości w samochodzie. Gumowe dywaniki sprawdzą się na przykład w rodzinnych autach oraz u osób, które nie mają czasu lub możliwości, aby regularnie i dokładnie czyścić samochód. Dywaniki welurowe są nieco bardziej wymagające, ale zdecydowanie warto na nie postawić, jeżeli chcemy, dodać klasy wnętrzu samochodu. Przy odrobinie właściwej pielęgnacji również możemy cieszyć się ich dobrym stanem. Można również zaopatrzyć się w komplet welurowych, z którego będziemy korzystać wiosną i latem, a jesienią i zimą zamienić je na gumowe.

Jest jeszcze jedna istotna kwestia, którą powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając dywaniki – ich rozmiar. Najlepiej zaopatrzyć się w dywaniki przeznaczone specjalnie do modelu naszego samochodu. Zapewni nam to nie tylko najlepszą ochronę przed zabrudzeniami, ale będziemy mieli pewność, że są one najlepiej dobrane do naszego auta, a zatem bezpieczne. Nie będą się nam przesuwać ani podwijać pod pedałami, co zapewni bezpieczeństwo i wygodę w prowadzeniu samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *