autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

samochód na abonament
Motoryzacja

Samochód na abonament – podstawowe zalety

Nie każdego stać na zakup własnego nowego pojazdu. Nie każdego stać na to, by sięgnąć chociażby po używane auto i to nawet takie, które kosztowałoby kilka tysięcy złotych. A co wtedy? Co zrobić, jeżeli nie ma się pieniędzy na tego rodzaju wydatek, a jednocześnie nie chce się korzystać z komunikacji publicznej? W takiej sytuacji istnieje jedno skuteczne rozwiązanie problemu, a jest nim samochód na abonament. Pomimo tego, że w Polsce wciąż mało kto o nim w ogóle słyszał, najprawdopodobniej w ciągu następnych kilku lat całkowicie się to zmieni. A wynika to z tego, że auta na abonament są bardzo przydatne i u wielu osób mogą sprawdzić się znakomicie.

Poprzez skorzystanie z usługi wynajmu samochodu na abonament klient zyskuje przede wszystkim dostęp do nowego i w pełni sprawnego auta, z którego zaraz potem może do woli korzystać. Sam decyduje zresztą o tym, jaki konkretnie pojazd staje się jego okresową własnością. Nie musi zresztą wypożyczać za każdym razem tego samego samochodu, bo właśnie warto wykorzystać tę transakcję do testowania różnych modeli aut i bawienia się tą motoryzacją.

Samochód na abonament

To musisz wiedzieć przed wzięciem samochodu na abonament

Każdy kierowca marzy przecież o tym, by chociaż raz w życiu przejechać się super szybkim autem. Każdy też chciałby móc na co dzień korzystać z jakiejś wypasionej bryki, która zawsze przykuwałaby wzrok innych ludzi, nawet gdyby tylko stała na parkingu. No bo po co się ograniczać? Motoryzacyjne marzenia warto właśnie spełniać, zwłaszcza gdy ma się taką możliwość. Mało kogo w Polsce byłoby stać na zakup auta za sto tysięcy złotych, ale już prawie każdy może takie auto śmiało wypożyczyć w ramach odpowiedniego pakietu.

Inne plusy? Samochód na abonament nie nakłada na kierowcę żadnych szczególnych zobowiązań. Od samego początku wszystkie warunki transakcji są jasne dla obu stron, gdyż zapisuje się je w umowie, którą wystarczy przeczytać, aby później nieprzyjemnie się nie zaskoczyć. Umowy są okresowe. Zazwyczaj obowiązują przez kilka lat, jednak to oczywiście klient sam decyduje o tym, na jak długi czas chce wynająć konkretne auto.

Wynajem aut na abonament jest więc bardzo korzystny i to z różnych względów, ale nie da się ukryć, że zawsze będzie mieć on również pewne wady. Podstawową z nich jest niemożność późniejszego wykupienia auta. Tym właśnie różni się tradycyjny leasing od wypożyczania samochodów na abonament. Tych drugich po upływie terminu ważności umowy nie można niestety odkupić od firmy. Klient jest o tym od razu informowany. Sam wie zatem dokładnie, na co tak właściwie się zgadza.

podkrzaczek.pl