autocosmetics.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Jaki samochód na pierwsze auto?

Zakup pierwszego własnego auta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego kierowcy. Na pewno długo wyczekiwałeś na ten moment, ale w końcu możesz sam udać się do salonów i komisów samochodowych, by wybrać model pojazdu, o jakim od zawsze marzyłeś. No, może nie do końca. Zawsze przecież w jakimś stopniu będą cię ograniczać pieniądze, bo wszystko zależy od tego, ile ich masz. Musisz też kierować się innymi kryteriami wyboru. No to jaki samochód na pierwsze auto sprawdziłby się u ciebie najlepiej?

Twoje pierwsze auto powinno być przede wszystkim jak najbardziej bezpieczne. I dla ciebie, i dla pasażerów, których postanowisz nim przewozić. Nie myśl sobie, że są to tylko puste i nic niewarte słowa. Bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego zawsze powinieneś postawić na pierwszym miejscu. Jako młody i początkujący kierowca, który dopiero co odebrał swoje prawo jazdy, nie masz jeszcze żadnego doświadczenia i musisz się z tym liczyć. Nie możesz tak do końca ufać swoim umiejętnościom. Teorię możesz mieć w małym palcu, ale to prawdziwa jazda po drogach pokaże ci, czego jeszcze powinieneś się nauczyć. Nie narażaj się zatem na niepotrzebne problemy. Kup takie auto, które będzie dla ciebie bezpieczne, czyli będzie odpowiednio wyposażone we wszystkie niezbędne artykuły zabezpieczające. Jego ogólna jakość też musi być bez zarzutu. Jeżeli tylko chcesz zaoszczędzić na takim zakupie, możesz oczywiście sięgnąć po jakieś auto używane, ale zanim jeszcze za nie zapłacisz, upewnij się, że działa ono poprawnie. Nigdy nie kupuj kota w worku. Nie przelewaj pieniędzy na konto sprzedawcy, dopóki sam nie ocenisz stanu auta. A jeśli sam nie znasz się na motoryzacji, dokonaj takiego zakupu z pomocą zaufanej osoby. Być może twój tato czy wujek mógłby ci doradzić, jaki samochód na pierwsze auto byłby dla ciebie najlepszy.

Coś jeszcze? Otóż tak – cena. Ona nie powinna być zbyt wysoka. Nawet jeśli już teraz mógłbyś sobie pozwolić na zakup wymarzonej bryki za kilkadziesiąt tysięcy złotych, w żadnym wypadku nie powinieneś iść tym tropem. Celuj raczej w tańsze modele. Na pierwszy raz nie kupuj czegoś drogiego i specjalnie wymyślnego. Zazwyczaj bowiem te pierwsze samochody prędzej czy później ulegają przynajmniej minimalnej dewastacji. Nie jesteś jeszcze doświadczonym kierowcą, dlatego nie wiesz, czy poradzi sobie z prowadzeniem skomplikowanego modelu auta. Kup więc coś taniego, ale bezpiecznego. Z czasem na pewno pozwolisz sobie na inwestycję w lepszy model.